Rehberlik Ve Psikoloji Danışma Hizmeti

Bireyin, çevresini, içinde bulunduğu toplumu tanımasına, yeteneklerini en uygun bir şekilde kullanmasını ve geliştirmesini, karşılaştığı problemleri çözme ve en uygun kararları alma yeterliliği kazanmasını sağlamaktadır

Gökyüzü Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri, çocukların uygun şekilde yöneltilmeleri için dikkate alınması gereken hususları en uygun şekilde kullanmasını ve geliştirmesini, karşılaştığı problemleri çözme ve en uygun kararları alma yeterliliği kazanmasına yardımcı olmaktadır.Bu kapsamda Bireyi Tanıma ve Bilgi Toplama Hizmetleri, Duruma Alıştırma Hizmetleri, Rehberlik ve Yöneltme, Psikolojik Danışma, Bireyin Tercihlerini Özgürce Yapabileceği Bir Ortam ile eğitimler verilmektedir.

Gökyüzü Eğitim, oğlumun okullaşma deneyimini ve yeteneklerinin gelişiminde aldığımız danışmanlık desteğini beğendik. Oğlum ortamı çok sevdi.

Fatma Öztürk (Veli)

Çocuklar engeller ve sıkıntılar ve çevresindeki insanların gösterdiği bazı olumsuz tepkiler, tutum ve davranışlarından dolayı birçok uyum problemleri ile yüz yüze gelirler. Bazı ciddi duygusal problemler yönünden normal çocuklara kıyasla daha çok sorunları olduğu söylenebilir. Bireyin üzüntüsünü, sevincini paylaşacak, çözemediği problemi çözmede, veremediği kararı vermede kendisine yardım edecek psikolojik danışma personeline ihtiyacı vardır.

Çağdaş anlamda eğitim; bireyin bedensel, duygusal, zihinsel, sosyal yeteneklerinin, kendisi ve üyesi bulunduğu toplum için en uygun şekilde gelişmesini sağlama ve en üst düzeye çıkarma sürecidir.

Takvim

Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Hemen Ara